De Barometer

Gegevens per september 2026

De beurs van Boekarest, in gewoon Nederlands.

Eén tabel voor de hele markt: financiële gezondheid, faillissementsrisico, waardering en omvang. Achter elk bedrijf zit een volledig rapport, en elke bewering in die rapporten heeft een bron.

Geen account nodig·Elke bewering met bron·Geen financiële opleiding nodig

63

Gedekte bedrijven

5,3

Mediane gezondheidsscore

19

Met een score van 7,5 of hoger

12

In de Altman-risicozone

Marktregime

Bedrijven boven hun 200-daags gemiddelde

66,1%

Gemeten over 62 van de 63 in Boekarest genoteerde bedrijven die wij volgen — de rest heeft nog niet genoeg koershistorie voor een 200-daags gemiddelde.

48,4%mediaan 70,5%80,3%

Over de 294 sessies die wij kunnen meten lag dit tussen 48,4% en 80,3%, met een mediaan van 70,5%. Laatste sessie: 30 Oct 2026.

Een telling, geen signaal. Het zegt hoeveel bedrijven boven hun eigen 200-sessies gemiddelde handelen — niets over wat een ervan waard is en niets over wat te doen.

Rapportageseizoen

Wat de markt rapporteerde over het kwartaal eindigend in juni 2026

49 van de 54 meetbare bedrijven hebben dit kwartaal gerapporteerd, van de 63 in Boekarest genoteerde namen die wij volgen. 5 staan nog op een eerder kwartaal.

29

omzet gegroeid

17

gekrompen

+5,5%

mediane groei

28/46

marges verbeterd

BedrijfOmzett.o.v. vorig jaarNettomargeMargeverandering
OMV Petrom SNP.RO11,7 mld.+45,4%6,6%-6,0pp
Banca Transilvania TLV.RO3,3 mld.+18,5%39,8%+0,9pp
Electrica EL.RO2,8 mld.+23,1%5,3%-4,6pp
Romgaz SNG.RO1,7 mld.-6,6%43,7%+4,7pp
Transelectrica TEL.RO1,7 mld.+9,1%10,9%+4,0pp
Alro ALR.RO1,3 mld.+33,3%6,5%+6,9pp
BRD Groupe Societe Generale BRD.RO1,1 mld.+6,6%36,5%-2,3pp
Nuclearelectrica SNN.RO1,1 mld.-5,6%20,1%-5,2pp
MedLife M.RO885,8 mln.+11,2%-4,2%-2,2pp
Digi Communications DIGI.RO608,1 mln.+11,1%-5,3%-5,1pp
Sphera Franchise Group SFG.RO377,1 mln.-1,5%0,7%+0,7pp
Premier Energy PE.RO352 mln.+0,3%2,0%-7,4pp
Fondul Proprietatea FP.RO345,4 mln.+126,6%97,1%+3,3pp
TeraPlast TRP.RO338,5 mln.+11,9%1,5%+1,1pp
Lion Capital LION.RO299,5 mln.+18,0%88,0%-1,5pp
Cris-Tim Family Holding CFH.RO299,2 mln.+5,5%10,9%+1,3pp
Electro-Alfa International EAI.RO227,9 mln.+21,6%9,6%-1,0pp
Aerostar ARS.RO206,9 mln.+27,6%22,0%+6,6pp
Transport Trade Services TTS.RO163,4 mln.+2,6%3,4%+5,7pp
Antibiotice ATB.RO162,6 mln.-5,8%1,8%-13,5pp
One United Properties ONE.RO156,4 mln.-58,2%20,5%-20,0pp
AROBS Transilvania Software AROBS.RO148,3 mln.—10,4%—
Compa CMP.RO144,4 mln.-0,3%-0,2%+0,6pp
Infinity Capital Investments INFINITY.RO137,9 mln.-13,0%75,2%+13,6pp
Vrancart VNC.RO100,9 mln.0,0%-6,9%+3,8pp
Purcari Wineries WINE.RO92,6 mln.-11,3%7,3%+1,2pp
Oil Terminal OIL.RO91,7 mln.+4,2%-0,4%-3,4pp
Patria Bank PBK.RO87,9 mln.+27,4%16,4%-0,4pp
Transilvania Investments Alliance TRANSI.RO69,7 mln.+15,1%122,5%+7,8pp
Romcarbon ROCE.RO66 mln.-0,2%2,1%+0,3pp
Impact Developer & Contractor IMP.RO56,7 mln.-36,8%16,2%-27,5pp
SOCEP SOCP.RO48,6 mln.+7,0%12,3%-6,0pp
Comelf CMF.RO46,8 mln.+13,5%4,0%+0,1pp
Biofarm BIO.RO45,3 mln.-33,2%-13,5%-37,8pp
Turbomecanica TBM.RO37,6 mln.+11,8%7,5%+6,3pp
Alumil Rom Industry ALU.RO31,6 mln.+1,5%4,2%+0,1pp
Artego ARTE.RO30,6 mln.-6,2%4,7%+7,1pp
Santierul Naval Orsova SNO.RO27 mln.+12,0%15,3%+8,0pp
Bursa de Valori Bucuresti BVB.RO26,9 mln.+29,9%24,1%+10,8pp
Altur ALT.RO24,3 mln.-11,4%-6,0%-7,1pp
Rompetrol Well Services PTR.RO21,8 mln.+23,6%45,0%+36,5pp
BRK Financial Group BRK.RO8,5 mln.+90,5%12,8%+41,2pp
Carbochim CBC.RO8,1 mln.+0,8%5,1%+8,3pp
Electromagnetica ELMA.RO6,6 mln.-8,2%105,6%+134,5pp
Electroaparataj ELJ.RO4,2 mln.+47,3%9,1%+10,4pp
AETA ELGS.RO1,4 mln.-83,2%-79,5%-28,9pp
SIF Hoteluri CAOR.RO373,8K-19,2%-20,5%+38,5pp
Casa de Bucovina - Club de Munte BCM.RO835-90,5%——
Sinteza STZ.RO————

Nog niet gerapporteerd voor dit kwartaal: Aquila, Transgaz, Conpet, Evergent Investments, Uztel.

Omzet en marge van het kwartaal, elk bedrijf tegenover hetzelfde kwartaal een jaar eerder. Waar de data geen vergelijkbaar kwartaal binnen ongeveer een jaar bevat, wordt geen groeicijfer getoond in plaats van een misleidend cijfer. De cijfers komen uit de jaarrekeningen van de bedrijven, in de valuta waarin elk rapporteert. Een beschrijving van wat is gerapporteerd — geen ranglijst en geen beleggingsadvies.

Wie als volgende rapporteert — de financiële kalender

#Sector
1HidroelectricaH2O.RONutsbedrijven10,0——RON 82,3B
2OMV PetromSNP.ROEnergie8,93,0030,1xRON 75,0B
3RomgazSNG.ROEnergie8,16,4019,9xRON 66,7B
4Banca TransilvaniaTLV.ROFinanciële dienstverlening—n/a9,0xRON 43,9B
5BRD Groupe Societe GeneraleBRD.ROFinanciële dienstverlening—n/a15,0xRON 23,6B
6NuclearelectricaSNN.RONutsbedrijven9,06,007,4xRON 19,2B
7ElectricaEL.RONutsbedrijven8,62,3013,2xRON 17,7B
8TransgazTGN.RONutsbedrijven5,32,0022,5xRON 14,4B
9Premier EnergyPE.RONutsbedrijven7,4—16,4xRON 7,4B
10TranselectricaTEL.RONutsbedrijven7,92,0015,1xRON 7,2B
11Rompetrol RafinareRRC.ROEnergie5,01,9013,3xRON 6,6B
12Digi CommunicationsDIGI.ROCommunicatiediensten2,6——RON 6,0B
13MedLifeM.ROGezondheidszorg3,82,501080,0xRON 5,7B
14One United PropertiesONE.ROVastgoed4,32,0016,4xRON 3,5B
15Cris-Tim Family HoldingCFH.RODefensieve consumptie7,17,1025,2xRON 3,2B
16Evergent InvestmentsEVER.ROFinanciële dienstverlening7,0n/a10,5xRON 2,9B
17Electro-Alfa InternationalEAI.ROIndustrie9,2——RON 2,9B
18AerostarARS.ROIndustrie9,510,6019,2xRON 2,7B
19Lion CapitalLION.ROFinanciële dienstverlening7,9n/a3,5xRON 2,4B
20AquilaAQ.ROIndustrie6,34,4030,6xRON 2,0B
21Fondul ProprietateaFP.ROFinanciële dienstverlening9,1n/a2,9xRON 1,8B
22Infinity Capital InvestmentsINFINITY.ROFinanciële dienstverlening8,4n/a13,1xRON 1,7B
23Transilvania Investments AllianceTRANSI.ROFinanciële dienstverlening8,6n/a8,8xRON 1,4B
24BiofarmBIO.ROGezondheidszorg8,911,8019,6xRON 1,3B
25AntibioticeATB.ROGezondheidszorg2,92,70190,0xRON 1,3B
26TeraPlastTRP.ROIndustrie3,32,20—RON 1,2B
27Transport Trade ServicesTTS.ROIndustrie3,83,30—RON 1,2B
28Sphera Franchise GroupSFG.ROCyclische consumptie6,43,5020,9xRON 1,2B
29SOCEPSOCP.ROIndustrie6,72,5018,6xRON 1,2B
30AlroALR.ROBasismaterialen2,61,80—RON 1,0B
31AROBS Transilvania SoftwareAROBS.ROTechnologie8,94,1015,6xRON 833,3M
32Purcari WineriesWINE.RODefensieve consumptie5,32,7015,4xRON 802,3M
33Bursa de Valori BucurestiBVB.ROFinanciële dienstverlening8,2n/a31,3xRON 759,7M
34ConpetCOTE.ROEnergie6,34,3012,2xRON 658,0M
35Patria BankPBK.ROFinanciële dienstverlening—n/a15,3xRON 495,5M
36Impact Developer & ContractorIMP.ROVastgoed2,41,6012,1xRON 444,6M
37Oil TerminalOIL.ROEnergie3,31,3011,6xRON 347,7M
38Santierul Naval OrsovaSNO.ROIndustrie9,57,2019,1xRON 290,1M
39ElectromagneticaELMA.ROIndustrie4,44,80—RON 187,9M
40VrancartVNC.ROCyclische consumptie2,60,40—RON 185,9M
41Rompetrol Well ServicesPTR.ROEnergie8,44,2013,2xRON 183,0M
42Simtel TeamSMTL.ROIndustrie2,1——RON 157,9M
43CompaCMP.ROCyclische consumptie4,31,7071,0xRON 154,7M
44Roca Industry Holdingrock1ROC1.ROBasismaterialen———RON 129,3M
452B Intelligent SoftBENTO.ROTechnologie0,0——RON 124,3M
46CarbochimCBC.ROIndustrie5,82,70—RON 120,2M
47TurbomecanicaTBM.ROIndustrie5,82,0016,1xRON 119,0M
48RopharmaRPH.ROGezondheidszorg3,72,00—RON 112,5M
49RomcarbonROCE.ROCyclische consumptie2,41,7021,0xRON 110,9M
50Sipex CompanySPX.ROBasismaterialen4,0——RON 108,8M
51ComelfCMF.ROIndustrie5,72,1023,2xRON 104,3M
52NorofertNRF.ROBasismaterialen3,6——RON 102,3M
53Alumil Rom IndustryALU.ROIndustrie8,12,9011,9xRON 81,9M
54PrefabPREH.ROIndustrie3,51,40192,0xRON 80,5M
55ArtegoARTE.ROCyclische consumptie3,23,30216,2xRON 70,2M
56SIF HoteluriCAOR.ROCyclische consumptie2,312,70—RON 57,5M
57BRK Financial GroupBRK.ROFinanciële dienstverlening7,7n/a5,5xRON 55,5M
58AETAELGS.ROTechnologie2,0-0,80—RON 30,7M
59Casa de Bucovina - Club de MunteBCM.ROCyclische consumptie1,838,0013,0xRON 21,1M
60AlturALT.ROCyclische consumptie2,41,50—RON 20,4M
61SintezaSTZ.ROBasismaterialen5,0-0,20—RON 18,5M
62ElectroaparatajELJ.ROIndustrie5,00,30—RON 4,9M
63UztelUZT.ROEnergie3,3-0,70—RON 4,6M

Eén methode, twee markten

Boekarest en de rest van de wereld, op dezelfde manier gelezen

Een bedrijf op de beurs van Boekarest en een bedrijf dat elders genoteerd staat krijgen dezelfde pagina: dezelfde controles, elke drempel naast het cijfer, en de bron naast elke bewering. Rapporten worden in jouw taal gemaakt voor elk bedrijf, niet alleen Roemeense.

Open ze allebei en vergelijk de pagina's:

De gezondheidsscore is van ons, opgebouwd uit marges, rendementen, schuldenlast en kasstroomgeneratie. De Altman Z-Score en de koers-winstverhouding (P/E) zijn dat niet — dat zijn de standaardmaatstaven zoals ze algemeen worden gepubliceerd, ongewijzigd toegepast, zodat je onze berekening kunt vergelijken met die van wie dan ook. De cijfers komen uit de eigen rapportages van de bedrijven en staan in de valuta waarin elk bedrijf rapporteert. Niets hiervan is beleggingsadvies en niets hiervan is een koersdoel. De Z-Score wordt weggelaten bij banken en andere financiële instellingen, waar hij geen zinvolle maatstaf is.

Hoe we bedrijven scoren

Niet op deze lijst?

De tabel dekt Boekarest. Het product dekt de rest — typ een willekeurig beursgenoteerd bedrijf en lees dezelfde analyse, gratis en zonder account.

Lees een gratis rapport